RzeźbaAkademia sztuki w Szczecinie i Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach projektu WSPÓLNE HISTORIE, przybliżającego sztukę poprzez teorię i praktykę.

Niniejszy wykład to zaproszenie w podróż po barokowym Rzymie, śladami Giovanniego Lorenzo Bernininiego, jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy włoskich. Wędrówka ta zaczyna się w Hieliopolis w Egipcie ok. XXV w. p.n.e. i prowadzi do Wiecznego Miasta XVII wieku. Rzeźby kamienne są tymi dziełami sztuki, które potrafią oprzeć się niszczącemu działaniu czasu, stając się świadkami wielkich wydarzeń i małych ludzkich dramatów. W życiu Berniniego dokonała się rzecz przedziwna. Jego niewątpliwy talent architektoniczny doprowadził go w konsekwencji do wielkiego upadku i prawie zatracenia, natomiast umiejętności boskiego wydobywania z kamienia tego co piękne, pozwoliły zabłysnąć na rzymskim niebie jak gwiazda.

Plakat konkursu

Regulamin konkursu >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf)

Obraz Lekcja tańca, Jan SteenAkademia Sztuki w Szczecinie oraz partner Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zapraszają na Spotkanie Interaktywne dla dzieci👧🧒

Emocje widoczne gołym okiem,👁 czyli czytamy dzieła (grafika i malarstwo)🖼🎨

Obrazy przypominają regał z książkami. 📚Jest w nich mnóstwo opowieści o ludziach, wielkich bitwach, spacerach po plaży i baśniowych stworzeń. Są tam też historie o uczuciach, o dzieciach i dorosłych. Trzeba tylko umieć je przeczytać.

Zapraszamy na spotkanie o tym, jak patrzeć na obrazy,🖼 żeby usłyszeć, o czym mówią. Spotkanie będzie interaktywne – porozmawiamy, pooglądamy, popróbujemy własnych sił.

Spotkanie odbędzie się w Dzień Matki, zachęcamy więc szczególnie dzieci wraz z rodzicami, znajdą się także opowieści o nich 😊

GCKiB - Klub Dobrej, Graniczna 31, 72-003 Dobra,

piątek, 26 maja, godz. 17.30❗️❗️❗️

Projekt "Wspólne historie" współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Ilustracja: Lekcja tańca, Jan Steen

Plakat z zaproszenie na dzień dziecka Plakat z zaproszeniem na rajd rowerowy

Plakat wydarzenia

Plakat wydarzenia. Impreza odbędzie się na boisku sportowym w Dobrej 13 maja o godz. 14:00

Plakat wydarzenia

Plakat warsztatów

Plakat z propozycją ćwiczeń od GCKiB

Plakat wydarzenia

Logotyp GCKiBFerie zimowe to czas wypoczynku i relaksu dla dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego. W tym okresie warto zadbać o to, aby nasze pociechy spędzały czas w atrakcyjny i pożyteczny sposób.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek przygotowało atrakcyjny program zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży, na który serdecznie zaprasza.

Przedstawiamy plan na ferie zimowe 2023 roku. Naszym głównym celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży ciekawych i rozwijających zajęć, pozwalających na aktywne spędzenie wolnego czasu. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg atrakcji, takich jak warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, finansowe, gry i zabawy, i wiele innych.

W czasie ferii przygotowaliśmy również spotkania dla seniorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszych działaniach i życzymy udanego spędzenia ferii.

W załączeniu szczegółowy harmonogram w rozbiciu na kluby >> pobierz (pdf)

GCKiB

Baner WOŚP

Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny temat Finału WOŚP wypowiada walkę z sepsą, ciężkim stanem chorobowym zagrażającym życiu pacjentów.

Gminny finał WOŚP rozpocznie się 29 grudnia o godz. 16:00 w PSP Bezrzecze ul. Górna 3. Zapraszamy do zapoznania się z programem przygotowanym przez GCKiB w Dobrej na tegoroczną edycję 31 finału WOŚP (pobierz tutaj).