Plakat akcji Spacer po historię w Mierzynie

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej włączyło się w organizację Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Skarbiec pamięci”

Zapraszamy na „Spacer po historię” wydarzenie sportowo-rekreacyjne z uwzględnieniem zarysu historycznego miejsc i obiektów, które znajdują się na trasie spaceru: Mierzyn – Skarbimierzyce – Dołuje – Kościno. Trasa liczy około 9 km.

Trasę „Spacer po historię” rozpoczynamy o godz. 16.00 w Mierzynie przy Wiatraku „Koźlak”. Zmierzając w stronę Kościna organizatorzy wydarzenia będą opowiadać o historii poszczególnych miejsc i obiektów, które znajdą się na tej trasie. W drodze powrotnej w Dołujach o godz. 18.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Pięknej na uczestników spaceru czekać będzie ognisko z kiełbaskami oraz bajanie o historii regionu, które poprowadzi gość: legendziarz Mirosław Wacewicz. Wśród uczestników spaceru przeprowadzony zostanie Quiz historyczny z nagrodami.

Zaznaczamy jednocześnie, że uczestnicy imprezy nie mają obowiązku brać udziału w spacerze na całej długości trasy. Mogą ją dostosować do własnych możliwości i potrzeb.

Termin wydarzenia: 18.09.2021, godz.16:00