Logo Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w DobrejDzięki wsparciu z UE, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, zorganizowało cykl zajęć dla pracowników i przedstawicieli partnera projektu z zakresu mediów cyfrowych i prowadzenia działalności animacyjnej w formie zdalnej.

Zajęcia z podstaw dziennikarstwa poprowadził znakomity dziennikarz - Adam Zadworny. Warsztaty z zakresu technik prezentacyjnych oraz obsługi sprzętu TV zorganizował wieloletni prezes Telewizji Pomerania - Andrzej Szubryt. Za szkolenia z obsługi programów do montażu wideo i obróbki zdjęć odpowiadał nasz informatyk - Tomek. Ostatni blok szkoleń poprowadziła Karolina Wałowska, specjalistka od marketingu i mediów społecznościowych.

Efektem zrealizowanych zajęć jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczestników, które pozwolą na prowadzenie zdalnej działalności edukacyjno-kulturalnej parterów przedsięwzięcia. Produktami projektu są 4 autorskie filmiki z warsztatów i zajęć ruchowych, samodzielnie zaprojektowane, nagrane oraz zmontowane przez pracowników GCKiB w Dobrej oraz partnerów.

Projekt "Kultura w sieci" jest realizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, we współpracy z niemiecką Gminą Blankensee oraz wsparciem Stowarzyszenia Carpe diem.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu wykonanego przez uczestników projektu „Kultura w Sieci”, który przygotowała Edyta Sztylc z biblioteki w Mierzynie.

 

Drugi filmik zrealizowany przez uczestników projektu "Kultura w sieci". Tym razem warsztaty zaprojektowała i poprowadziła Luiza Supernak z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Filia w Stolcu.

 
Kolejny filmik zrealizowany przez uczestników projektu "Kultura w sieci". Tym razem zapraszamy na zajęcia sportowe, które poprowadzi Andrzej Bartłomowicz.

 

Ostatni film z cyklu "Kultura w Sieci" przygotowany przez uczestników naszych warsztatów, tym razem bibliotekarka Beata Pypa z filii GCKiB w Wołczkowie przygotowała warsztaty podczas, których pokaże jak w prosty i szybki sposób przygotować wiosenną zakładkę.