Relacja filmowa z rajdu rowerowego "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza", który odbył się w gminie Dobra w sobotę, 10 września 2022 r. Trasa rajdu prowadziła przez miejscowości: Dobra - granica państwa w Buku - przejście małego ruchu - Blankensee - Pampow - granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu.

Projekt FMP-0549-22 "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza" był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

inter

awaW sobotę, 10 września odbył się rajd rowerowy "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza". Trasa rajdu prowadziła przez tereny gmin Dobra i Blankensee. Podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę na leczenie 14-letniego Wiktora.

Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godz. 8:30 na terenie boiska sportowego przy ul. Sportowej 9 w Dobrej. Uczestników rajdu przywitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller, były burmistrz tej gminy Alfons Bruno Heimer, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz kierownik Wydziału ds. Obywatelskich Małgorzata Chmielewska.

 Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę. O godz. 9:30 rowerzyści wystartowali. Trasa o długości ok. 21,5 km prowadziła przez miejscowości: Dobra - granica państwa w Buku - przejście małego ruchu - Blankensee - Pampow - granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu. Trasa alternatywna była krótsza o ok. 10,5 km.

 Po zakończeniu rajdu każdy otrzymał pamiątkowy medal, a strażacy przygotowali dla dzieci i dorosłych konkursy zręcznościowe.

Podczas rajdu Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Region Szczecin prowadził zbiórkę na leczenie 14-letniego Wiktora, u którego zdiagnozowano czaszkogardlaka powodującego znaczne uszkodzenie nerwu wzrokowego w prawym oku oraz częściowo w lewym. Wiktor oczekuje na pełną diagnozę i szczegółowy plan leczenia.

 Projekt FMP-0549-22 "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza" był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Logo projektu

Wójt Gminy Dobra zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd, który odbędzie się w dniu 10 września 2022 roku w ramach projektu FMP-0549-22 p.n.: „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.30 na terenie boiska sportowego w Dobrej, przy ul. Sportowej 9, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości, z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie granicy. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i poruszać się na rowerze w kaskach.

Odległość do pokonania to około 21,5 km z odpoczynkiem w połowie trasy: Dobra – granica państwa w Buku – przejście małego ruchu – Blankensee – Pampow – granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu lub trasa alternatywna, krótsza około 10,5 km.

Zapewniamy koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną, nagrody w konkursach, poczęstunek oraz dobrą zabawę.

 

Zrzut ekranu ze strony serwisu

Strona Deutsche Welle otworzy się po kliknięciu w zdjęcie.

Zdjęcie z zeszłorocznego rajdu rowerowegoZ wielką przyjemnością informujemy, że dzięki współpracy Gmnin Dobra i Blankensee, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz Stowarzyszenia Carpe diem, na terenie gmin partnerskich, będą realizowane kolejne inicjatywy z Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA.

Na ostatnich posiedzeniach Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Pomerania, zatwierdzono do dofinasowania projekty:

  1. „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”.

Artykuł o Festiwalu Róż w Kurierze Szczecińskim

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 8 Festiwalu Róż