Zrzut ekranu ze strony serwisu

Strona Deutsche Welle otworzy się po kliknięciu w zdjęcie.

Zdjęcie z zeszłorocznego rajdu rowerowegoZ wielką przyjemnością informujemy, że dzięki współpracy Gmnin Dobra i Blankensee, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz Stowarzyszenia Carpe diem, na terenie gmin partnerskich, będą realizowane kolejne inicjatywy z Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA.

Na ostatnich posiedzeniach Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Pomerania, zatwierdzono do dofinasowania projekty:

  1. „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”.

Artykuł o Festiwalu Róż w Kurierze Szczecińskim

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 8 Festiwalu Róż

Plakat imprezy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gmin Dobra, Blankensee i gmin ościennych, do udziału w VIII Polsko – Niemieckim Festiwalu Róż, finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA. Zachęcamy do wspólnego przeniesienia się w czasy hrabiny Elizabeth von Arnim i przybycie w strojach stylizowanych na koniec XIX i początek XX wieku, w strojach kwiatowych, kapeluszach, wiankach itp..
Do zobaczenia w niedzielę 12 czerwca na „Mierzyniance” w  Mierzynie.

 

Szczegółowy program VIII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż

12.00 Korowód Królowej Róż i oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż”

12.30 Pokaz florystyczny Kasi Sikory i Marysi Sarnowskiej, absolwentek Akademii  Florystycznej Marioli Miklaszewskiej

13.00 Koncert laureatów Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej

Logo wydarzeniaMiło nam Państwa poinformować, że Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu w ramach FMP Interreg VA Euroregionu Pomerania.

VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka Elizabeth von Arnim, zostanie zorganizowany 12 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym „Mierzynianka” (ul. Nasienna 20, Mierzyn), w godzinach od 12.00 do 19.00. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów, obejrzeć wystawy malarskie, wziąć udział w kiermaszu książki, spróbować regionalnej kuchni, także ukraińskiej oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkon. 

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach florystycznych, ogrodniczych, rękodzielniczych i kulinarnych.

W czasie trwania imprezy na scenie prezentować się będą finaliści Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej. Odbędą się też pokazy florystyczne, pokazy mody floralnej oraz koncerty: „Od Filipinek do Niemena” BKK i M.A.K i zespołów Poaza Czasem i TYMCZASEM.

Patronem honorowym wydarzenia jest Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gmin Dobra, Blankensee i gmin ościennych do udziału w VIII Polsko – Niemieckim Festiwalu Róż, finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA.

Zachęcamy do wspólnego przeniesienia się w czasy znanej hrabiny i przybycie w strojach stylizowanych na koniec XIX i początek XX wieku, w strojach kwiatowych, kapeluszach itp.

Zapraszamy również wystawców rękodzieła, sprzedawców ekologicznych wyrobów i szkółkarzy do zgłaszania swojego udziału w kiermaszu. Deklaracje udziału należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowych informacji udziela Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gmina Dobra rozstrzygnęła konkurs "Dobra woda w Dobrej. Razem z Unią Europejską poprawiamy gospodarkę wodno-ściekową w gminie Dobra". W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Dobra.

Konkurs polegał na nagraniu zabawnego, proekologicznego filmiku nawiązującego do inwestycji zrealizowanych w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra". Projekt ten otrzymał dofinansowanie z środków Unii Europejskiej.

Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów - więcej na stronie www.facebook.com/stowarzyszeniecarpediem20/