19 czerwca w stylowych zabudowaniach „Folwarku Skarbimierz” zostanie zorganizowany IV Festiwal Róż, któremu patronuje Elizabeth von Arnim.

Sercem imprezy jest wystawa florystyczna i dekoracje kwiatowe, zarówno elementów architektonicznych jak i strojów uczestników wydarzenia.

Doceniając ogromny wkład pracy w tworzenie Festiwalu, przedstawiamy sylwetki florystów odpowiedzialnych za tworzenie  pięknych instalacji kwiatowych oraz prowadzenie warsztatów. 

 Monika Dłużyk-Marciniak
 

Florystka, właścicielka autorskiej kwiaciarni-bukieciarni "Pod żółtą różą". Wciąż poszukuje zgody z naturą. Kwiaty to dla niej najdoskonalszy materiał twórczy. Dzięki nim opisuje świat, opowiada historie. Twórczyni kwiatowych eventów, organizatorka florystycznych wystaw. Autorka bloga www.blog.podzoltaroza.pl, w którym łączy swoje dwie pasje: florystykę i pisanie. Uczestniczka Plenerowych Wystaw Florystycznych organizowanych corocznie w Szczecinie. Członkini Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Od września zaprasza serdecznie do swojej nowej kwiaciarni na Bezrzeczu przy ul. Koralowej3.

 


Mirosława (Mira) Kwaśniewska 

Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, propagatorka florystyki. Przez wiele lat właścicielka kwiaciarni Maciejka.

Posiada tytuł mistrza florystyki, jest międzynarodowym sędzią (certyfikat FLORINT) i egzaminatorem OKE dla  zawodu florysta. Uczestniczy w pracach Komisji Egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w Izbach Rzemieślniczych Szczecina i Opola.

Wielokrotna uczestniczka mistrzostw, wystaw, konkursów i warsztatów w Polsce i zagranicą.

Pasję do kwiatów łączy z pasją tworzenia w różnych technikach  rękodzielniczych, którą praktyczne przekazywała ucząc przez wiele lat zawodu i działając społecznie. Instruktorka florystyki i innych form artystycznego wyrazu w ramach „różanych” projektów Gminy Dobra.

 

Maja Anna Felińska 

Właścicielka działającej od 2013 roku Pracowni Otwartej (wnętrza, kwiaty i warsztaty). 

Muzyk, florystka, dekorator wnętrz i... tortów 

II Wicemistrz I Krajowych Mistrzostw Florystycznych Pomorza Zachodniego. Laureatka konkursów florystycznych. 

Od 2012 roku uczestniczka Wystawy plenerowej na Wałach, a od 2014 czynnie udzielająca się florystka przy obchodach Festiwalu Róż w Skarbimierzycach. 

Otwarta na nowości i poszukująca artystycznych wyzwań. Uczestniczka wielu warsztatów tematycznych prowadzonych przez mistrzów florystyki.

"Nic mnie tak nie nakręca jak praca z kreatywnymi ludźmi. Przy połączeniu twórczych potencjałów zaczynają dziać się rzeczy, do których w pojedynkę czasem dojść się nie da.

 

Alina Sendłak

Od siedmiu lat jest florystką, a od trzech prowadzi autorską Rękodzielnię Dmuchawce. W rękodzielni powstają witraże, obrazy oraz kompozycje kwiatowe. Szczecinianie mogą znać ją i jej prace z takich wydarzeń jak organizowana corocznie wystawa plenerowa „Pamiętajcie o Ogrodach”, „Festiwal Róż” oraz z prac mających na celu przywrócenie dawnej świetlności Alei Kwiatowej.

 

Dr Piotr Salachna

Międzynarodowy sędzia florystyki, mistrz florystyki, od 2009 r. kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka działających w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Dwukrotny laureat Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Przewodniczy komisji nadającej tytuły mistrzowskie w zawodzie florysta. Współautor pierwszego w kraju programu nauczania dla zawodu florysta oraz autor kilkudziesięciu artykułów na temat roślin i florystyki. Od 10 lat nauczyciel roślin ozdobnych w najlepszej szkole florystycznej w Polsce - Akademii Marioli Miklaszewskiej. Swoje prace prezentował na wielu wystawach i pokazach w Polsce i zagranicą. Pełnił rolę przewodniczącego jury VIII i IX Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostw Polski. Stale podnosi umiejętności biorąc udział w międzynarodowych warsztatach prowadzonych przez najlepszych florystów świata.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu Róż i podziwiania prac znakomitych florystów.