Trasa rowerowa Buk - Łęgi w miesiącach wiosennych i letnich jest oblegana przede wszystkim przez mieszkańców gminy Dobra i miejscowości sąsiednich, ze względu na doskonałe usytuowanie wśród malowniczych terenów naszej gminy. Od niedawna, rowerzyści jeździć mogą po nowym odcinku trasy.

Odebrany wiosną br. odcinek ścieżki rowerowej posiada długość 3,5 km, szerokość 3,5 m i stanowi ciąg pieszo rowerowy będący przedłużeniem pierwszego etapu trasy. Po zakończeniu inwestycji, długość opisywanej drogi rowerowej przekracza 7 kilometrów. Na ścieżce znajdują się miejsca postojowe wyposażone w ławki, stojaki na rowery i altany. Dodatkowo, skrzyżowanie z drogą powiatową zostało oświetlone lampami solarnymi.

Trasa ścieżki przebiega głównie po byłym pasie granicznym obfitującym w bogatą i różnorodną roślinność i ptactwo. Jej charakter jest nieco odmienny od pierwszego etapu ponieważ znajduje się na niej kilka wzniesień, których pokonanie wymaga większego wysiłku.

Pragnę aby trasa całej ścieżki rowerowej służyła czynnemu wypoczynkowi mieszkańców gminy Dobra. Apeluję do wszystkich podróżujących nią rowerzystów o zachowywanie przyjętych zasad bezpieczeństwa, a także o poszanowanie istniejącej infrastruktury.

Wójt Teresa Dera

 

Sprawdź ścieżkę rowerową Buk - Łęgi na mapie

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://dobraszczecinska.pl/site/images/2015/inwestycje/sciezka1