Plakat zachęcający do wzięcia udziału w szkoleniuOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie zaprasza na bezpłatne szkolenie online: Aktywne twórcze Koła Gospodyń Wiejskich.

Chcesz przyjrzeć się sobie, organizacji w której działasz oraz swojej miejscowości z perspektywy wyzwań współczesności? Szukasz innowacyjnych i niskonakładowych sposobów na rozwój: osobisty, swojego koła, swojej miejscowości.

Jeśli TAK - nasze szkolenie jest właśnie dla CIEBIE! „Aktywne twórcze Koła Gospodyń Wiejskich”

W PROGRAMIE:

  • przegląd celów i form działania KGW
  • Innowacje społeczne w działalności Kół Gospodyń Wiejskich, przykłady z Polski i świata
  • jak zarabiać, korzystać ze wsparcia, tworzyć projekty i zarządzać nimi?
  • twórczość, kreatywność i radość w pracy KGW.

Celem szkolenia jest poszukiwanie odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jak działamy, pracujemy, tworzymy i co z tego wynika dla nas, dla KGW i naszej miejscowości?
  • Co możemy robić, lepiej, inaczej, ciekawiej, radośniej?
  • Jak wzmacniać siebie i swoją organizację

Termin: 11-25.05.2021 (3 spotkania po 4h lekcyjne w godz 16.30-19.45)

Forma: online (aplikacja ZOOM)

LINK DO REJESTRACJI:  http://bityl.pl/i8iWn

Trener: dr Wacław Idziak: socjolog, językoznawca, wieloletni praktyk z zakresu innowacji społecznych, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Innowatorów Społecznych „Ashoka”, członek zarządu Sekcji Polskiej Europejskiego Ruchu Odnowy Wsi i Małych Miast ECOVAST. Autor wielu publikacji na ten temat, w tym wydanej w 2004 roku książki „O odnowie wsi”.

Kontakt: OWES Szczecin, 516 702 312, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.aktywneowes.pl,

Dla kogo: szkolenie przeznaczone dla przedstawicielek/li Kół Gospodyń Wiejskich z regionu szczecińskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, policki, M. Szczecin, M. Świnoujście)

Zakładamy Twoją aktywność - szkolenie prowadzone będzie warsztatowo z wykorzystaniem metod aktywizujących (praca w grupach, ćwiczenia, gry i zabawy) oraz przykładów z praktyki.

UWAGA: Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 2 osoby z jednego koła, w przypadku zgłoszenia się większej ilości uczestników niż miejsc, prosimy o kontakt).

Z osobami wysyłającymi formularz zgłoszeniowy skontaktują się pracownicy OWES Szczecin, celem uzupełnienia dokumentacji formalnej związanej z uczestnictwem w szkoleniu.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "SZOWES-OWES w regionie szczecińskim" współfinansowanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020