Od 1 kwietnia br., na terenie całego kraju prowadzony jest  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który jest zamieszczony na stronie

https://spis.gov.pl.

Zachęcam mieszkańców do samodzielnego spisania się poprzez formularz internetowy już w pierwszych dniach kwietnia br. tym bardziej, że dla osób, które dokonały samospisu planowana jest loteria z możliwością wygrania wartościowych nagród. 

Jednocześnie, aby informacje dotyczące NSP 2021 dotarły do każdego mieszkańca naszej gminy zwracam się z prośbą o wsparcie  działań promocyjnych poprzez  zachęcenie członków swoich rodzin oraz znajomych osób do dokonania samospisu oraz pomoc w wypełnieniu formularza osobom starszym.

Urząd Statystyczny w Szczecinie prowadzi swoje profile na Twitter oraz Facebook, gdzie zamieszcza w cyklu tygodniowym tweety i posty na temat NSP. Proszę o dystrybuowanie wiadomości o spisie poprzez kanały w mediach społecznościowych poprzez „podawanie dalej” tych wiadomości.

Jednocześnie informuję, że w Wydziale ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51  przygotowane zostało stanowisko komputerowe gdzie osoby nie posiadające dostępu do internetu będą mogły dokonać samospisu.

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z promocją NSP 2021 jest Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego i Koordynator Gminny Małgorzata Chmielewska 
(e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 311 22 81)

                                                                                                                                                                 Gminny Komisarz Spisowy

                                                                                              Teresa Dera