Bogato przetykana złotą nicią, wykonana w Szczecinie opona Croya i promieniejące światłem obrazy olejne Caspara Davida Friedricha należą do najcenniejszych eksponatów Muzeum Pomorza w Greifswaldzie. Zwiedzając muzeum z przewodnikiem dowiemy się kilku ciekawostek na temat tych dzieł sztuki. Po zmierzchu stróż nocny oprowadzi nas po Greifswaldzkiej starówce i opowie dziwne, straszne i zabawne historie z dawno minionych czasów. Następnie w ramach dyskusji panelowej z okazji dziesięciolecia członkostwa Polski w strefie Schengen zajmiemy się najnowszą historią Pomorza. Podczas rozmów ze znanymi osobami z życia publicznego przyjrzymy się tak zapoczątkowanemu procesowi zmian w regionie i porozmawiamy o wspólnej wizji przyszłości. Więcej informacji na: www.pommersches-landesmuseum.de

 

ZGŁOSZENIA:

20 PLN albo 5 EUR ulgowy, 40 PLN albo 10 EUR normalny

(Konto w Euro: Pommersches Landesmuseum, Volksbank Raiffeisenbank e.G. IBAN: DE51 1506 1638 0000 0011 55, BIC: GENODEF1ANK), tytułem: wizyta w PLM 22.11. Albo gotówką przed wyjazdem.

W koszty uczestnictwa wliczone są: przejazdy autokarem, wizyta w Muzeum Pomorza i kawa/herbata, zwiedzanie Greifswaldu z przewodnikiem lub prezentacja i zwiedzanie muzeum, dyskusja panelowa. O zgłoszenia prosimy do 17.11.17 z podaniem następujących danych: imię, nazwisko, adres e-mail, numer kontaktowy, miejsce odjazdu (jeżeli inne niż Szczecin).

Zgłoszenia przyjmuje: dr Przemysław Jackowski, Service- und BeratungsCentrum der Euroregion POMERANIA, Berliner Str. 52e, Zi. 319, 16303 Schwedt (Oder), Tel.: +49 (0) 33 32 - 53 8 925, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PRZEBIEG:

12:40 Wyjazd ze Szczecina (autokar PKS Szczecin), ul. Księcia Sambora, przez Lubieszyn (13:10, parking przy rądzie), Löcknitz (13:40, plac przed Bürgerhaus/Rynek) i Pasewalk (14:10, parking przy Rynku) (może dojść do niewielkich przesunięć w harmonogramie przejazdu autokaru)

15:30-16:00 Powitanie w Muzeum Pomorza w Greifswaldzie (kawa/herbata w muzeum)

16:00-17:15 oferta do wyboru:

Zwiedzanie Greifswaldu z przewodnikiem (pieszo)

Prezentacja: „Od granicy pokoju do strefy Schengen” (Gunter Dehnert) i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

17:15-18:00 czas wolny//kolacja (indywidualnie)

18:00-19:30 uczestnictwo w debacie z okazji dziesięciolecia członkostwa Polski w strefie Schengen. Osoby na podium: Frank Gotzmann (Amt Garz), Andrea Gronwald (Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V.), Gunnar Mächler (Polizeiinspektion Anklam). Rozmowę poprowadzi Uwe Rada (dziennikarz).

20:00 powrót do Szczecina, około godz. 23:00 ul. Księcia Sambora w Szczecinie. Przejazd z przytsankami w Pasewalku, Löcknitz i Lubieszynie.

(wszystkie punkty programu odbędą się w języku polskim i niemieckim)

 

Organizatorzy wyjazdu: Pommersches Landesmuseum, Service- und BeratungsCentrum der Euroregion POMERANIA, Deutsch-Polnische Gesellschaft Vorpommern e.V., Ośrodek Teatralny Kana, w kooperacji z polenmARkT e.V.

Projekt dofinansowany jest ze środków pełnomocniczki Rządu Federalnego Niemiec do spraw Kultury i Mediów (BKM) na podstawie uchwały Bundestagu