W ubiegłą sobotę 24 września 2016 r. na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbył się po raz pierwszy „Sportowy Turniej Sołectw”. Do Turnieju zgłosiło się 9 sołectw z terenu naszej gminy. W każdej drużynie obowiązkowo startowały panie, panowie oraz dzieci w wieku 9-13 lat. Wszystkich uczestników imprezy powitała pani Teresa Dera-Wójt Gminy Dobra, która dokonała również otwarcia turnieju życząc jednocześnie wspaniałej zabawy.

Zawodnicy z poszczególnych sołectw brali udział w 10 konkurencjach:

• W turnieju Vipów (startowali sołtysi, członkowie rad sołeckich i radni) zawodnicy strzelali piłką do bramki, skakali w dal oraz wbijali gwoździe na czas

• DSC_0151

• W turnieju dziecięcym młodzi zawodnicy biegali na czas w workach, z łyżeczką z jajkiem oraz skakali przez skakankę

• DSC_0210

• Tor przeszkód z różnymi ćwiczeniami (startowała para mieszana, mężczyzna i kobieta)

• DSC_0271
  • DSC_0275
  • DSC_0294
  • DSC_0301
  • DSC_0308
  • DSC_0311

• Rzut jajkiem w parach na odległość (startowała para mieszana). Najdalej rzucali jajkiem zawodnicy z sołectwa Grzepnica osiągając wynik 15,5 m. Jest to oficjalny rekord gminy. Konkurencja ta została uznana za najbardziej zabawną podczas tegorocznego turnieju

• DSC_0266

• Na urządzeniu do ćwiczeń „New Age Fit” 3 osobowa drużyna (mężczyzna, kobieta i dziecko) zaliczali zwis na drążku. W dwóch przypadkach dziewczynki wisiały po 4 minuty, wprawiając w zakłopotanie panów, którzy dużo wcześniej odpadli

• DSC_0322
  • DSC_0326
  • DSC_0329

• W rzucie lotką do tarczy startowały panie, które często trafiały w „10”

• DSC_0233
  • DSC_0234
  • DSC_0235

• W konkurencji rzut i łapanie ringo (plastikowy talerz) występowała para mieszana (kobieta i mężczyzna)

• DSC_0238
  • DSC_0245
  • DSC_0315

• Drugą konkurencją drużynową była jazda rowerem na czas, którą zaliczali po kolei kobieta, mężczyzna i dziecko

• DSC_0334

W przerwie turnieju odbył się wspaniały pokaz kick boxingu, zaprezentowany przez Klub Sportowy „Home of Champions” ze Szczecina. Na wszystkich czekał również poczęstunek.

• DSC_0636

Po podliczeniu punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach zwycięzcą Pierwszego Sportowego Turnieju Sołectw 2016 zostało sołectwo Buk, uzyskując 141 punktów. Drugie miejsce zdobyło sołectwo Skarbimierzyce z wynikiem 128 pkt., a trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja sołectwa Stolec z wynikiem 124 pkt. Kolejne miejsca zajęły:

IV miejsce: sołectwo Rzędziny -  122 pkt.

V miejsce: sołectwo Grzepnica – 115 pkt.

VI miejsce: sołectwo Dobra – 111 pkt.

VII miejsce: sołectwo Mierzyn – 102 pkt.

VIII miejsce: sołectwo Bezrzecze – 97 pkt.

• DSC_0801

Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili, tym bardziej, że pogoda bardzo dopisała. Mamy nadzieję, że w drugim turnieju sołectw w przyszłym roku wystartują wszystkie sołectwa. Każde sołectwo otrzymało pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki rzeczowe, które zostały wręczone przez organizatorów. Organizatorem Sportowego Turnieju Sołectw 2016 była Gmina Dobra, Gminne Zrzeszenie LZS Dobra oraz LKTS „Podróżnicy” Mierzyn. Sędzią głównym imprezy był Paweł Marciszewski - animator sportu z Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej.