W dniu 31 marca 2016 r. w Policach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzono w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Organizatorami eliminacji byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Nadleśnictwo Trzebież oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Policach. W rywalizacji wzięło udział 57 uczestników, reprezentujących cztery gminy powiatu polickiego, w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wszyscy startujący wzięli udział w części pisemnej, polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych. Pięciu zawodników z każdej grupy wiekowej, zdobywców największej liczby punktów, zakwalifikowano do części ustnej. Rywalizacja w części ustnej polegała na udzieleniu odpowiedzi na trzy zadane pytania.

Wyniki części ustnej przedstawiają się następująco:

W grupie najmłodszej:

miejsce 1 - Jakub Tomala - PSP Mierzyn

miejsce 2 - Alicja Jaworek - PSP Dobra

miejsce 3 - Jakub Rachwał - SP Będargowo

miejsce 4 - Kamila Kabała - SP Nowe Warpno

miejsce 5 - Kamil Kanciała - SP1 Police

Wśród gimnazjalistów:

miejsce 1 - Marta Soczek - Gimnazjum nr 2 w Policach,

miejsce 2 - Jovana Varagic - ZS Dołuje

miejsce 3 - Jacek Poczwardowski - Gimnazjum w Przecławiu

miejsce 4 - Olaf Zieliński - Gimnazjum nr 1 w Policach

miejsce 5 - Kamil Łukaszewski - Gimnazjum nr 1 w Policach

Licealiści:

miejsce 1 - Wiktoria Grzybowska - ZS Police

miejsce 2 - Artur Świderski - ZS Police

miejsce 3 - Tomasz Majzel - ZS Police

miejsce 4 - Sławomir Miśkiw - ZS Police

miejsce 5 - Patryk Kocioł - ZS Police

Zdobywcy pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych awansowali do eliminacji wojewódzkich OTWP. Turniej w Policach oceniała komisja sędziowska w składzie: Pani Jolanta Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież, mł. bryg. Przemysław Grzybowski, kpt. Piotr Zaręba - z KP PSP w Policach oraz dh Zbigniew Wyrębski i dh Eugeniusz Wawrzoła. Turniej uświetnili swoją obecnością: Andrzej Bednarek  Starosta Policki oraz bryg. Marek Gendek - Komendant Powiatowy PSP w Policach. Zwycięzcom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Trzebież i Starostwo Powiatowe. Komendant wszystkim uczestnikom pogratulował wysokiego poziomu wiedzy pożarniczej. Podziękował nauczycielom za przygotowanie młodzieży, a Nadleśnictwu Trzebież i Starostwu Powiatowemu za zapewnienie atrakcyjnych nagród.

Laureaci pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych będą reprezentować powiat policki na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2016 roku w Połczynie-Zdroju.

 

tekst i zdjęcia mł. bryg. Przemysław Grzybowski

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://dobraszczecinska.pl/site/images//2016/mlodziez_pozary