Z inicjatywy Wodociągów Zachodniopomorskich Sp. z o. o., z siedzibą w Goleniowie eksploatora sieci wodociągowej na terenie Gminy Dobra w porozumieniu z Wójtem Gminy Dobra Teresą Dera w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie organizowano akcję promującą atuty płynące z picia wody w codziennym życiu pt. „Zdrowa Woda”.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, jako jedna z pierwszych szkół na terenie Naszej gminy została wyposażona w dwa poidełka na wodę, z których mogą korzystać m.in. spragnieni uczniowie.

W ramach realizacji akcji przez Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. w dniu 14.12.2015 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie spotkali się ze sportowcami – patronami akcji - Dorotą Strąg  wicemistrzynią Europy w piłce plażowej i Damianem Zielińskim – najszybszym sprinterem Polski, którzy podkreślali istotę wody w diecie sportowca oraz jej rolę w prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży.

W trakcie rozmowy zwrócili także uwagę na to w jaki sposób picie wody z kranu wpływa korzystnie na środowisko – mniejsza produkcja butelek PET, mniej spalin wytwarzanych przez środki transportu. Pani Dorota i Pan Damian przeprowadzili również bardzo ciekawe zajęcia sportowe, po odbyciu których, uczniowie udali się na spotkanie z Panią dietetyk Justyną Zielińską oraz załogą Restauracji Włoski Ogród w Policach. Ponadto w ramach  prelekcji dietetyka uczniowie dowiedzieli się jak się odżywiać, by być szczupłym, cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. Zajęcia urozmaicone były pokazem kulinarnym przygotowywania zdrowych kanapek. Szef kuchni przygotował zdrowe kanapki wszystkim uczniom naszej szkoły. Organizatorzy akcji obdarzyli uczniów bidonami, z których będą  mogli pić wodę, kiedy tylko jej zapragną.

Artykuł sporządzono na podstawie informacji przekazanej przez Panią Beatę Brozio Wicedyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie. Zdjęcia udostępnione przez Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o.

  • SZKOLA-AS-141215-007
  • SZKOLA-AS-141215-008
  • SZKOLA-AS-141215-010
  • SZKOLA-AS-141215-017
  • SZKOLA-AS-141215-036
  • SZKOLA-AS-141215-038
  • SZKOLA-AS-141215-046
  • SZKOLA-AS-141215-049
  • SZKOLA-AS-141215-053

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronach internetowych:

www.gs24.pl
www.mmszczecin.pl

 

 

Joanna Hrabska
Kierownik ZEAS w Dobrej