Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki już za nami! Okazało się, że warto było! Propozycja oddania krwi w specjalnie dostosowanym do tego ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie spodobała się mieszkańcom Powiatu Polickiego. Chociaż nie wszyscy chętni spełniali wymogi warunkujące dopuszczenie do oddania krwi, to cała akcja zakończyła się niewątpliwym sukcesem.

Organizatorami akcji byli: Powiat Policki, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub Honorowych dawców Krwi im. H. Dunanta w Policach wraz z gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Ostatecznie licznik zatrzymał się na 122 dawcach, zakwalifikowanych do oddania krwi spośród ponad 140 kandydatów. W ten sposób powiatowa akcja przyniosła prawie 55 litrów bezcennego leku ratującego życie. Po oddaniu krwi na dawców czekał „obowiązkowy” zestaw czekolad. Z kolei z rąk organizatorów każdy chętny do oddania krwi otrzymał gadżet i brał udział w losowaniu niespodzianek ufundowanych przez Powiat Policki, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych gmin:

  • Police ul. Tanowska 8 – 50 zarejestrowanych, 38 oddało krew 17,100l
  • Dobra 15 zarejestrowanych, 13 oddało krew 5,850l
  • Nowe Warpno 33 zarejestrowanych, 28 oddało krew 12 600l
  • Przecław 12 zarejestrowanych, 10 oddało krew 4 500l
  • Police ul. Piaskowa 34 zarejestrowanych, 33 oddało krew 14 850l