Serdecznie zapraszam na III Festiwal Róż.

Impreza odbędzie się w Folwarku „Skarbimierz” w Skarbimierzycach 21 czerwca br. w godzinach od 13.00 - 20.00.

„Festiwalowi Róż” patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka Elizabeth von Arnim, która na przełomie XIX i XX wieku żyła i tworzyła w na terenie współczesnej gminy Dobra.

Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu duńskiej Fundacji Oticon i Firmie DGS Polska.

 

Program   III Festiwalu Róż

 

13.00 – 20.00

-       wystawa malarska  Marii Pizii p.t.: „Różane metamorfozy” (plac przed wozownią),

-       wystawa malarska Zofii Dąbrzalskiej (pomieszczenia wozowni),

-       wystawa malarska Juliane Biedermann – von Arnim (pomieszczenia  wozowni),

-       promocja książki „Samotne lato” Elizabeth von Arnim, w przekładzie  Elżbiety Bruskiej (namioty wystawowe),

-       promocja książki „Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim” Małgorzaty Piery – spotkanie z autorką (namioty wystawowe),

-       wystawa florystyczna Moniki Dłużyk-Marciniak, Mirosławy (Miry) Kwaśniewskiej, Aliny Sendłak i Mai Felińskiej (pomieszczenia wozowni ),

-       kiermasz i wystawa ogrodnicza (teren Folwarku),

-       kiermasz rękodzieła (pomieszczenia stajni, namioty wystawowe),

-       kiermasz ekologicznych przetworów i kosmetyków (namioty wystawowe),

-       porady kosmetyczne (namioty wystawowe),

-       ciasteczko festiwalowe,

-       kuchnia regionalna,

-       jazda konna,

-       przejazd bryczką.

 

13.00 – 13.15 Korowód Królowej Kwiatów

13.15-13.30  Oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż” przez  Wójt Gminy Dobra oraz Burmistrza Gminy Blankensee  - powitanie gości

 

WARSZTATY

13.30 - 14.15 Warsztaty florystyczne – kapelusz – prowadzenie Monika Dłużyk-Marciniak (namiot warsztatowy)

13.30 - 20.00 Warsztaty wyrobu ekologicznych słodyczy – Manufaktura Słodyczy „Słodka cytrynka”.

14.00 - 16.00 Warsztaty robienia domków dla owadów – prowadzenie dr Magdalena Pulwer – (namiot warsztatowy),

14.20 - 15.05 Warsztaty florystyczne – wianek – prowadzenie Maja Felińska (namiot warsztatowy),

15.15 - 16.00 Warsztaty florystyczne – przypinka – prowadzenie Mira Kwaśniewska (namiot warsztatowy),

16.10 - 16.55 Warsztaty florystyczne – opaska – prowadzenie Maja Felińska (namiot Warsztatowy,

17.10 - 17.55 Warsztaty florystyczne – biżuteria – prowadzenie Alina Sendłak (namiot warsztatowy ).

 

WYSTĘPY  ARTYSTYCZNE,  ANIMACJE

13.30 - 13.35 Pokaz taneczny Nikoli Burdy z PSP w Mierzynie,

13.35 - 13.55 Przedstawienie słowno-muzyczne „Morskie opowieści”  przygotowane przez Koło muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie,

13.55 - 14.00 Pokaz taneczny Nikoli Burdy z PSP w Mierzynie,

14.00 - 14.15 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego:

- Alicja Jaworek i Bartosz Jaworek – tańce standardowe,

- Zofia Półrolczyk – piosenka „Skacz ze mną”,

- Zespół Akolada (Nikola Woźniak, Wiktoria Tomczak, Martyna Pawłowicz, Oliwier Gryczka) – piosenka „Dziecko postępowe”,

- Alicja Jaworek i Bartosz Jaworek – tańce latynoamerykańskie,

14:15 - 14:30 Animacja najmłodszych: zabawy integrujące przy muzyce,

14:30 - 14.40 Występy instrumentalistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach:

- Jakub Krawiec – flażolet,

- Wiktoria Wasiak – akordeon,

14.40 - 14.55 mini recital Natalii i Patrycji Sierguć,

15.00 - 15.15 Korowód Królowej Kwiatów

15.15 - 15.25 Występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkół w Dołujach:

- Aleksandra Krasa – piosenka „Smak wakacji”,

- Natalia Rutkowska, Julia Waszczuk – taniec współczesny,

- Maja Waszczuk, Amelia Sułkowska, Gabriela Słowińska, Karolina Górska – taniec,

15:25 – 15.45 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu:

- Jagoda Leszczyńska – piosenka „Takie dni, których jeszcze nie znamy”,

- Roksana Rutkowska, Zuzanna Trepka – utwór Adele „Someone Like You”,

- Aleksandra Ghadavati – gimnastyka artystyczna,

- Rytmix – pokaz tańca,

- Pokaz Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Shotokan „Funakosi-do”,

15.45 - 16.05 Animacja najmłodszych: zabawy z użyciem chusty animacyjnej, kwiatowe kalambury.

16.05 - 16.15 Bodypainting show.

16.15 - 16.35 Program artystyczny zespołu Dobrawianki “W tle z książką Elizabeth i jej ogród”.

16.35 - 17.00 Animacje najmłodszych - poszukiwanie Złotej Róży.

17.00 - 17.10 Wybór Królowej Róż

(kandydatki do tytułu Królowej obowiązuje strój ozdobiony elementami róż).  

17.10 - 17.55 Koncert Moriah Woods część I.

17.55 - 18.10 Bodypainting show.

18.10 - 18.55 Koncert Moriah Woods część II.

18:55 - 19:55 Koncert Ewy Michrowskiej „Kwiaty polskiej muzyki rozrywkowej”, akompaniament - Krzysztof Raduła, saksofon - Maciej Słoniewski

20.00 – Oficjalne zakończenie  III Festiwalu Róż przez Wójt Gminy Dobra oraz Burmistrza Gminy Blankensee.

 

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam!

Teresa Dera

Wójt Gminy Dobra