Już po raz trzeci Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego uruchamia rekrutację do autorskiego programu edukacyjnego, stworzonego specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego.

Jeśli trudno ci usiedzieć w miejscu, chcesz się rozwijać i szukasz możliwości aktywności społecznej to jest to program właśnie dla Ciebie. A może działasz w organizacji pozarządowej, w szkole, młodzieżowej radzie,  swojej miejscowości i chcesz wiedzieć jak robić to jeszcze skuteczniej? Dodatkowo jesteś w wieku 17-25 lat?  Jeśli tak, to zapraszamy Cię do zgłoszenia się do III edycji programu ,,Lider Zachodniopomorski”.

Zaproszenie skierowane jest szczególnie do osób z naszego regionu, mieszkających poza Szczecinem. Udział w programie jest bezpłatny! Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, organizator programu, pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia i zwraca koszty dojazdu z miejsca zamieszkania na spotkania.

W ramach projektu maksymalnie 20-osobowa grupa młodych osób z regionu będzie:

- uczestniczyła w cyklu 5 warsztatów weekendowych poświęconych rozwijaniu kompetencji liderskich (październik 2014 – marzec 2015),

- brała udział w spotkaniach z ekspertami – przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji, urzędów (spotkania połączone z warsztatami);

- opracuje koncepcję swojego autorskiego mini-projektu – przedsięwzięcia i ewentualnie zrealizuje je w lokalnej społeczności (przy wsparciu merytorycznym);

- stworzy grupę lokalnych liderów, której uczestnicy w trakcie i po zakończeniu programu będą zapraszani do działań lokalnych i międzynarodowych, w które zaangażowany jest Sekretariat ds. Młodzieży.

Kogo poszukujemy, czyli profil uczestnika:

- wiek 17-25 lat,

- mieszka na terenie województwa zachodniopomorskiego,

- ma co najmniej minimalne doświadczenie w działaniach społecznych (np. w szkole, w młodzieżowej radzie, w organizacji pozarządowej, jako wolontariusz, w grupie nieformalnej),

- nie był uczestnikiem poprzednich edycji programu,

- ma motywację do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz do przeprowadzenia mini projektu w społeczności lokalnej.

Pozostałe warunki udziału w programie:

- aktywne uczestnictwo we wszystkich spotkaniach projektowych (od października 2014 r. - do czerwca 2015),

- opracowanie oraz realizacja przy wsparciu merytorycznym koncepcji mini-projektu,

- pozostanie w stałym kontakcie z organizatorem programu  - Sekretariatem ds. Młodzieży w trakcie trwania programu.

Jak będzie wyglądała praca podczas programu:

- praca w małych grupach metodami aktywnymi

- dyskusje

- gry symulacyjne

- konsultacje z ekspertami

Program trwa od października 2014 do czerwca 2015 r. i zakłada uczestnictwo w pięciu 2-3 dniowych spotkaniach oraz organizację mini projektu przez uczestnika. Spotkania programu będą się odbywały w wyznaczone piątki po południu,  soboty i niedziele. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 24-26 października w Szczecinie.

Chętnych prosimy o uprzednie zapoznanie się z harmonogramem programu, a następnie wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 5 października na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potrzebujesz informacji? Dzwoń: 91 42 10 262 lub pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji o programie, harmonogram i formularz rekrutacyjny dostępne na stronie www.mlodziez.wzp.pl

Program Lider Zachodniopomorski uzyskał honorowy patronat Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.