Klaudia to malutka, szesnastomiesięczna dziewczynka, która od urodzenia zmaga się z licznymi chorobami. Choć lekarze podejrzewają u niej zespół Edwardsa objawiający się m.in. wadą serduszka, małogłowiem, wrodzonym zapaleniem płuc i przepukliną pępkową, Klaudia każdego dnia stawia opór wszelkim przeciwnościom.

Dziewczynce w walce pomóc może każdy z nas – jej rodzice zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację, które niestety nie są refundowane przez NFZ. Liczy się każda zebrana złotówka.

Klaudia Głowacka urodziła się z wagą 1530 gram i 42 cm długości ciała. Po jej urodzeniu rodzice dowiedzieli się, że Klaudia jest bardzo chora, ma problemy z oddychaniem i jedzeniem (karmiona jest dojelitowo przez gastrostomię). Ma bardzo wiele wad wrodzonych, które uniemożliwiają jej normalne życie.

„Teraz najbardziej pragniemy, aby mogła sama chwycić zabawkę czy usiadła i zrobiła swój pierwszy kroczek ale niestety uniemożliwia jej to przykurcz mięśni i dlatego jest potrzebna bardzo intensywna rehabilitacja. Również ma problemy z oczami gdzie bez okularków nie widzi. Musimy więc intensywnie ćwiczyć jej oczka. Nie zostawiajmy Klaudii z jej chorobami i trudnościami, z jakimi musi się zmagać” - mówi mama dziewczynki.

Klaudia, choć bardzo malutka (rodzice ze względu na jej kruchą budowę mówią o niej „nasza Calineczka”) jest bardzo dzielna. Każdego dnia znosi olbrzymi ból i poddaje się żmudnej rehabilitacji. Wszystkie zabiegi jakim musi być poddawana są jednak bardzo kosztowne i znacznie przewyższają możliwości jej rodziców. Klaudii, jako że jest zapisana do hospicjum dziennego, nie przysługuje rehabilitacja opłacana przez NFZ.

Pomimo, że zaraz po urodzeniu wielu lekarzy spisało Calineczkę na straty, jej rodzice nie dają za wygraną. Wszystkimi sposobami starają się zdobyć pieniądze, które pozwolą zmniejszyć cierpienie ich Córeczki. Od dłuższego czasu na Facebooku i Allegro organizowane są aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Można tam zdobyć wiele ciekawych rzeczy - od produktów dla maluchów, przez biżuterię, książki, aż po oryginalne stroje Pogoni Szczecin przekazane przez małżonkę jednego z jej piłkarzy. Wszystkie zebrane pieniądze trafiają do fundacji i stamtąd przekazywane są rodzicom Klaudii.

Rodzice organizują również zbiórkę plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup pionizatora dla Calineczki. Zebrane nakrętki można przynosić do siedziby Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra znajdującego się w Wołczkowie przy ulicy Lipowej 51.

Zachęcamy do zapoznania się z facebookowym profilem Nasza mała Calineczka. Za jego pomocą, mama Klaudii opisuje, jak z perspektywy Córeczki wyglądają zmagania z chorobą.
Klaudia to wspaniała dziewczynka. Pomóc w prowadzonej przez nią każdego dnia walce może każdy z nas. Zachęcamy do zerknięcia na charytatywne aukcje, z których cały dochód przekazywany jest Calineczce. Prosimy też o wpłaty, nawet te niewielkie, na konto fundacji.

Darowizny dla Klaudii można wpłacać na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem:
23148 - Głowacka Klaudia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia