Wójt Gminy Dobra informuje, że z dniem 1 marca 2014 r. zostaną uruchomione nowe połączenia autobusowe ze Szczecina do miejscowości Mierzyn. Trasa linii nr 74 będzie wydłużona, a dodatkowo zostanie uruchomiona nowa linia nr 89.

Autobus linii 74 będzie kursować na trasie Bezrzecze – Mierzyn Szkoła. Wydłużony odcinek trasy biegnie od przystanku Łukasińskiego Ogrody przez ul. Nasienną, fragment ul. Topolowej, Długą do nowej szkoły w Mierzynie. Kursy do szkoły będą odbywać się w dni powszednie (dni pracy szkoły) w godz. 7.00 – 17.00 z częstotliwością, co ok. 60 minut.

Na terenie miejscowości Mierzyn utworzone nowe przystanki:
- „Mierzyn Nasienna” – zlokalizowane na ulicy Nasiennej, przy skrzyżowaniach z ulicami Nad Stobnicą i Piotra,
- „Mierzynianka” – zlokalizowane na ulicy Nasiennej, między skrzyżowaniami z ulicami Jakuba i Natalii,
- „Mierzyn Szkoła” – zlokalizowany w zatoce autobusowej na terenie szkoły.

Przystanek końcowy zlokalizowany został w zatoce na terenie szkoły. Wjazd autobusu na teren szkoły będzie się odbywał się od ulicy Długiej, gdzie zgodnie ze zmienioną organizacją ruchu możliwy jest wjazd tylko dla autobusów. Takie rozwiązanie umożliwi dzieciom bezpieczne dotarcie z autobusu do szkoły i w drodze powrotnej bez konieczności przechodzenia przez jezdnię.

Rozkład jazdy linii 74 (Bezrzecze - Mierzyn Szkoła)

Autobus linii 89 będzie kursować na trasie Gumieńce - Mierzyn Grafitowa. Autobusy będą jeździć ulicami Ku Słońcu i Welecką aż do skrzyżowania z ul. Zgodną, w rejonie osiedla przy ul. Grafitowej w Mierzynie.

Przystanki dla linii 89:
- "Gumieńce" - przystanek końcowy, przy zajezdni tramwajowej linii nr 8,
- "Hrubieszowska",
- "Mierzyn Spółdzielców nż" - przystanek  zlokalizowany na ulicy Weleckiej w Mierzynie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Spółdzielców,
- "Mierzyn" - przystanek zlokalizowany na ulicy Weleckiej w Mierzynie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Elżbiety,
- "Mierzyn Grafitowa" - przystanek końcowy dla wysiadających zlokalizowany na ulicy Weleckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Zgodną w kierunku Lubieszyna, przystanek dla wsiadających zlokalizowany w zatoce autobusowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zgodną w kierunku Szczecina.

W dni powszednie autobus będzie kursować w godzinach 5:00-23:00 co 24-40 minut, natomiast w soboty oraz niedziele i dni świąteczne w godzinach 8:00-23:00 co 36-48 minut.

Rozkład jazdy linii 89 (Gumieńce- Mierzyn Grafitowa)

Testowo na okres trzech miesięcy będzie obowiązywał rozkład jazdy linii 89 powyżej, proszę mieszkańców o zgłaszanie propozycji ewentualnych  zmian na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

  • dsc04767
  • dsc04776
  • dsc04780

Wójt
Teresa Dera