W dniu 24 października 2013 r. podczas obrad XXVII sesji Rady Gminy Dobra odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Dobra dla uczniów szczególnie zdolnych, zamieszkałych na terenie Gminy Dobra.
Zgodnie z uchwałą Nr XXXVI/536/10 Rady Gminy Dobra z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie określenia zasad przyznawania stypendium Wójt Gminy Dobra dla uczniów szczególnie zdolnych, stypendium Wójta Gminy Dobra za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2012/2013 w formie nagrody pieniężnej i pamiątkowej książki otrzymali następujący uczniowie:

 

 

1. Justyna Jaworska
- II miejsce w finale krajowym eliminacji do XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii C1 organizowanych przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej;
- tytuł laureata I Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty;
- tytuł laureata XIII Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty;
- I miejsce w X międzyszkolnym konkursie matematycznym „MATHS in ENGLISH” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Szczecinie pod patronatem Zarządu województwa Zachodniopomorskiego;
- I miejsce w konkursie matematycznym dla szóstoklasistów organizowanym przez Katolickie Gimnazjum w Szczecinie;
- tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Association Kangourou Sans Frontieres;
- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „W labiryncie ortografii” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Będargowie, pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo;

2. Bartosz Karpiński
- tytuł laureata Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii organizowanego w roku szkolnym 2012/2013 dla uczniów szkół podstawowych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie

3. Marta Pędziwiatr
- tytuł laureata IV Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

4. Mikołaj Chlubek
- I miejsce w X edycji konkursu recytatorskiego „Moja ukochana poezja…” organizowanego przez Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie, pod patronatem honorowym Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

5. Katarzyna Stojkowska
- II miejsce indywidualnie w kategorii gimnazjum w eliminacjach powiatowych XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanych przez  Komendę Powiatową Policji w Policach

6.Hanna Lepieszkiewicz
- II miejsce w VII Szczecińskim Konkursie Polonistycznym dla gimnazjalistów organizowanym przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej w Szczecinie

7.Bogdan Sęczkowski
- III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Rusz głową” w kategorii klas piątych organizowanym przez Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Hrabska

 

  • _dsc0628
  • _dsc0632
  • _dsc0634
  • _dsc0638
  • _dsc0645
  • _dsc0648
  • _dsc0652
  • _dsc0660