Budynek przedszkola w MierzynieW poniedziałek na terenie Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie doszło do niebezpiecznego incydentu. Dzieci bawiące się na terenie placu zabaw poinformowały nauczycieli, że starszy mężczyzna z posesji sąsiadującej z terenem przedszkola straszył je bronią. Opiekunowie natychmiast ewakuowali dzieci i wezwali na miejsce policję.

Do incydentu doszło w poniedziałek, 11 października. Ok. godz. 11:00 dzieci bawiące się na terenie palcu zabaw należącego do Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie przybiegły do nauczycielek z informacją, że ktoś strzelał. Dzieci zostały natychmiast ewakuowane. Dyrekcja przedszkola od razu powiadomiła Komisariat Policji w Mierzynie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawdzono też dokładnie dzieci - nikomu nic się nie stało.

Policjanci z komisariatu w Mierzynie po otrzymaniu wezwania przybyli na miejsce w celu wyjaśnienia sytuacji.

"Ustalono starszego mężczyznę, którego widziały dzieci. W jego domu znaleziono wiatrówkę, która została zarekwirowana. Sprawdzamy czy wymaga ona zezwolenia. Mężczyzna został przesłuchany. Zapewnia, że nie kierował broni w stronę dzieci i strzelał na terenie swojej posesji. Mężczyzna nie został zatrzymany. Dzisiaj prześlemy zebrane materiały do prokuratury, która podejmie decyzję o kolejnych działaniach" - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

"Poinformowaliśmy rodziców dzieci o zaistniałej sytuacji. Wszystkie nauczycielki dostały polecenie, aby do czasu wyjaśnienia sprawy wychodziły na mniejszy plac zabaw po drugiej stronie budynku i zwracały szczególną uwagę na respektowanie zakazu nawiązywania kontaktu przez dzieci z obcymi osobami. Poleciłam też nauczycielom przeprowadzenie rozmów z dziećmi w celu przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa w czasie przebywania poza budynkiem" - poinformowała dyrektor Zespołu Przedszkoli w Mierzynie Beata Nowicka.

Prokuratura zadecyduje czy mężczyźnie zostanie postawiony zarzut z artykułu 160 - kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

Źródło: www.gminadobra24.pl