Dyrektor szkoły w Dobrej oraz Wójt Gminy Dobra stoją przy planszy przekazywanej gry1 września miało miejsce przekazanie gry planszowej "4P - Poznaj, pokochaj Powiat Policki" dla szkoły w Dobrej. Grę otrzymała Pani Wójt od przedstawicieli 1 Tanowskiej Drużyny Starszoharcerskiej Rarogi. Turystyczno-historyczna gra opracowana została przez tą Drużynę ze specjalnością turystyczną w ramach projektu starszoharcerskiego. Harcerki i harcerze pod okiem swojej drużynowej stworzyli bardzo ciekawą grę prezentującą przyrodę, historię i ciekawostki turystyczne Powiatu Polickiego. Podczas naszej gry można nawet spotkać Aleksandra Dobę.

Harcerze piszą o swojej grze: Gra jest ogromna. Jej plansza ma wymiary 2m - długa na 1m - szeroka. Jest zwijana w wielką tubę. Na planszy znajdują się różne rodzaje pól, które nakazują wykonanie zadania lub udzielenie odpowiedzi na pytanie. W grze znajduje się ponad 100 pytań dotyczących regionu i ponad 60 zadań do wykonania. Na planszy znajdują się też pola z QR kodami, które przenoszą do harcerskiego youtuba, gdzie zamieszczone są filmiki, uczące jak zawiązać węzły żeglarskie. Na takich polach można stanąć oczywiście w okolicach Trzebieży. Jest też pole, na którym można spotkać się z Aleksandrem Dobą i popłynąć z nim kajakiem wzdłuż Odry.

Na planszy naniesione są także QR kody do filmów, które zostały przez harcerzy nakręcone w ramach akcji "Ocalić od zapomnienia", opowiadających o bardzo ciekawych miejscach w Powiecie Polickim.

Gra powstała przy wsparciu Powiatu Polickiego.

  • DSC_0223
  • DSC_0231
  • DSC_0235